Kırmızı Şemsiye


BAĞIŞ YAPIN

Telefon: 0 312 419 29 91 
Konur 2 Sokak No:44/8,
Çankaya / Ankara / Türkiye

e-mail:
kirmizisemsiye@kirmizisemsiye.org
 
 

 

Kırmızı Şemsiye Cinsel Sağlık ve İnsan Hakları Derneği, aşağıda bilgileri verilen uluslararası sivil toplum kuruluşlarına üyedir. Kırmızı Şemsiye, savunuculuk çalışmalarının etkili şekilde yürütülebilmesi için çeşitli bölgesel ve küresel sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliğine önem vermektedir. Türkiye’de seks işçilerini çevreleyen sorunların, Türkiye’ye özgü olduğu gerçeğini görmezden gelmeden, bu sorunların bölgesel ve küresel yansımaları olduğu bilincinde olan Kırmızı Şemsiye, çeşitli ülkelerden seks işçileri ile dayanışma içerisinde olmaya devam edecektir.

Devamı

Kırmızı Şemsiye Cinsel Sağlık ve İnsan Hakları Derneği’ne kurulduğu tarih olan 11 Nisan 2013 tarihinden bu yana çeşitli projeler kapsamında finansal destek sunan aşağıdaki kurumlara tüm üyelerimiz adına teşekkür ediyoruz.

Devamı

KIRMIZI ŞEMSİYE seks işçileri için çalışır. SORUNLARINIZI BİZİMLE PAYLAŞIN, HEP BİRLİKTE GÜÇLENELİM! EVİNİZDEN Mİ ÇIKARILDINIZ veya EVİNİZ Mİ MÜHÜRLENDİ? POLİS KEYFİ ŞEKİLDE EVİNİZİ Mİ BASTI? KEYFİ ŞEKİLDE POLİSİN PARA CEZASINA MI MARUZ KALDINIZ? POLİSTEN ŞİDDET Mİ GÖRDÜNÜZ veya KEYFİ MUAMELE İLE Mİ KARŞILAŞTINIZ? MÜŞTERİNİZDEN ŞİDDET Mİ GÖRDÜNÜZ?

Devamı

Seks işçilerinin insan hakları mücadelesinde yanımızda olmak ister misiniz? Sizi de üyemiz olarak görmekten memnuniyet duyarız. Eğer üyemiz olmak istiyorsanız, aşağıda yer alan Üye Başvuru Formu’nu indirin ve doldurun. Sonra da kirmizisemsiye@kirmizisemsiye.org e-posta adresimize gönderin.

Devamı
Diğer Haberler


2.2.2016  
Kategori: Genel
   
KIRMIZI ŞEMSİYE, SEKS İŞÇİLERİNE HUKUKİ DANIŞMANLIK SUNMAYA DEVAM EDİYOR

KIRMIZI ŞEMSİYE, SEKS İŞÇİLERİNE HUKUKİ DANIŞMANLIK SUNMAYA DEVAM EDİYOR

Kırmızı Şemsiye Cinsel Sağlık ve İnsan Hakları Derneği, hafta içi her gün 16:00- 18:00 saatleri arasında dernekte hukuki danışmanlık sunmaya başlıyor.

Derneğin avukat ekibi üzerinden yapılan ayarlama ile, mesleği ve kimliği sebebi ile ayrımcılığa uğrayan veya şiddet gören seks işçilerine, belirtilen saatler arasında dernekte bulunan avukatlar tarafından hukuki danışmanlık verilecek.

Mağdur seks işçileri, yukarıda belirtilen saatler içerisinde ve acil durumlarda 05340109598 No'lu telefon ve hukuk@kirmizisemsiye.org adresi üzerinden dernek avukatlarına doğrudan ulaşabilecekler.

Sunulacak danşmanlık hizmeti, idari para cezalarına karşı yapılacak itiraz başvurularını, ev mühürleme işlemlerinin yürütmesinin durdurulmasını, mağdur seks işçilerine karakoldayken sunulacak kriz danışmanlığını, kişilerin hukuki süreçleri ile ilgili almak istedikleri bilgilerin yüz yüze veya telefon ile sunulmasını içermektedir.

Mağdurların, maruz kaldıkları şiddet ve ayrımcılık vakalarının soruşturma ve kovuşturma (dava) süreçlerinin takip edilmesi işlemlerinin masrafları ise dernek tarafından karşılanmayacaktır. Bu işlemlerin de halledilebilmesi için avukatlar Türkiye Barolar Birliği'nin belirlediği tarifede yer alan minimum ücret ve sunulacak hizmetin vergisi üzerinden mağdurlardan peşin ücret talep edecektir.

Sunulacak hukuki danışmanlığa ek olarak, Kırmızı Şemsiye, seks işçilerinin adalet mekanizmalarına erişim süreçlerini kolaylaştırabilmek maksadıyla, seks işçilerinin bilgi ve beceri kapasitelerini güçlendirecek eğitimleri de önümüzdeki bir yıl içerisinde gerçekleştirecektir. Bu eğitimlere katılmak isteyen seks işçilerinin, Kırmızı Şemsiye ile iletişime geçmesini öneriyoruz: kirmizisemsiye.csihd@gmail.com ve 03124192991 ve 05389734800 (her ikisi için: haftaiçi her gün 10:00 - 18:00 saatleri arasında).

Hak ihlali mağduru olan seks işçilerinin, yukarıda belirtilen detayları takip ederek Kırmızı Şemsiye'ye başvurmalarını bekliyoruz. Tanığı olduğunuz ve hak ihlaline uğramış olduğunu düşündüğünüz seks işçileri var ise, bizimle irtibata geçmeleri için teşvik edebilirseniz seviniriz.

Hak ihlali mağduru seks işçilerinin faydanalabileceği, "Hak İhlali Mağduru Seks İşçileri İçin Bilgilendirme Broşürü"nü de ayrıca seks işçilerine iletmek üzere Kırmızı Şemsiye'den edinebilirsiniz.